Şarap Seminerleri

Bu aralar içimde şarapla ilgili bir eğitime, seminere vs katılma isteği var, ancak Kasım ayı boyunca bulabildiğim tüm seminerler işim nedeniyle katılmam gereken bir programa denk geliyor ne yazık ki.

Bazen şarap konusunda seminer, kurs vb etkinlikleri nereden bulduğuma dair sorular alıyorum. Anladığım kadarıyla bu tarz eğitimlere katkılmak isteyip de bunlara ulaşamayanlar var. Hazır kendim için araştırmışken, sizler için de son zamanlarda e-posta kutuma düşen duyuruları ve daha önce katıldığım seminerleri dikkate alarak bir özet oluşturdum, ilgi duyan okurlarıma yardımcı olabileceğini umuyorum.

1) Anatolian Wineyards

Peynir ve Şarap, İlk Yudumda Şarap, Çikolata ve Şarap gibi seminerler düzenliyorlar. Websiteleri sanıyorum pek güncel değil, çünkü en son Mayıs ayındaki seminer listesi görünüyor ama ben Kasım’da birkaç seminerleri olduğunu biliyorum. Telefonla detaylı bilgi isteyebilirsiniz : (216) 478 6319. Yerleri Caddebostan’da.

2) Kayra Wine Center

Kayra’nın Taksim’de bulunan binasındaki Kayra Wine Center’da her ay mutlaka birkaç seminer düzenleniyor.  Websitelerinden güncel bilgi alabilirsiniz. Şaraba yeni başlayanlar için de ileri seviyeler için de seminerler var. Zaman zaman yemek – şarap eşleştirmeli atölyeler de oluyor.

3) Gusto Şarap Kursları

Bu kurslardan ilk defa haberim oluyor. Bana ulaşan duyurularına göre, Taksim’deki Rouge Kav’da 16 Kasım’da başlayacak bir kursları var. 4 haftalık bölümler halinde devam edecek olan kursun her aşamasında bir sertifika verilecekmiş. Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, Gusto’nun 0212.237 01 12-237 01 17 numaralı telefonlarından Sezgin Bolat’ı arayabilirlermiş.

4) Doluca

Doluca da zaman zaman seminerler düzenliyor. Detaylı bilgiyi buradan veya 0 212 213 40 00 numaralı telefondan alabilirsiniz.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Şarap Seminerleri

  1. Caner says:

    Doluca nin seminerlerinden haberdar degildim.

    Bilgilendirici bir yazi olmus.

    Guzel sarapli gunler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>