Biglove Çalkarası 2009, Big Chefs

Hafta için bir akşam Asmalımescit’te bir tiyatro için biletimiz vardı. İş çıkışı buluştuğumuz için önce aç karınlarımızı ve nefsimizi doyurmak için Big Chefs’e gittik.

Menülerinde deniz ürünlü ev yapımı fettucine’yi görünce çok sevindim. Deniz ürünleriyle samimileşmeye çalışıyorum bu aralar, ev yapımı fettucine beni deniz ürünlerine yaklaştırmak için iyi bir arabulucu olabilir diye düşünmüştüm, doğru düşünmüşüm. Gerçi bence makarnanın kendisi içindeki deniz ürünlerinden daha güzeldi ama olsun.

Şaraplar arasında gözüm hemen rozelere gitti yine. Çalkarası dikkatimi çekti, hem Çalkarası’ndan bir şarap içtiğimi hatırlamadığımdan, hem de şarabın adı “Biglove” olduğundan. Bu ismi daha önce duymamış olmam normalmiş gerçi, çünkü Kavaklıdere tarafından Big Chefs için şişelenen bir şarapmış. 50cl boyutundaki normalden biraz küçük şişesi genellikle 1-2 kadehten fazla içmeyen beni çok sevindirdi, ama sonra baktım iki kişi şişenin dibini görmüşüz (vallahi ben sadece 1,5 kadeh içtim), sonuçta aramıza sonradan katılan eşime hiç şarap kalmamıştı :)

Deniz ürünlü makarnanın yanında bence harika oldu! İçimi ne çok hafif, ne fazla ağır, tam kararında. Fazla kompleks bir yapısı, zengin aromaları yok bence, ama bunları aramıyordum da zaten, bu yüzden beklentimi gayet iyi karşıladı. Sizin beklentiniz daha fazlaysa eğer, bununla yetinmek zorunda değilsiniz. Big Chefs’in zengin sayılabilecek bir şarap menüsü var, gittiğinizde bir göz atmanızı öneririm.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>